19 Ağustos 2017, Cumartesi

Belediyenin giderleri gelirlerinden fazla

Belediyenin giderleri gelirlerinden fazla

Bir önceki meclis zaptının oylanmasının ardından 2016 yılı idari ve kesin hesap cetvelinin görüşülmesine geçildi. Belediye Yazı İşleri Müdürü Erdinç Büyükgümüş 2016 yılı idari ve kesin hesap cetveli hakkında bilgi verdi. 2016 yılında personel giderlerinin 2 milyar 920 bin 879 lira 28 kuruş, sosyal güvenlik giderlerinin 461 bin 897 lira 13 kuruş, mal ve hizmet alım giderlerinin 4 milyar 787 bin 523 lira 27 kuruş, faiz giderlerinin 24 bin 8 lira, cari transferlerin 305 bin 719 lira, sermaye giderlerinin 420 bin 903 lira 27 kuruş olmak üzere toplam giderin 8 milyar 920 bin 930 lira olduğu ve gelirlerin ise 8 milyar 269 bin 174 lira olduğu aktarıldı. Gelirin giderden az olmasının sebebinin büyükşehir sistemine geçildikten sonra gelirlerin yüzde 40’ı büyükşehire aktarıldığı ve bu nedenle. Büyükşehir olduktan sonra belediyenin gelirlerinde bir azalma söz konusu olduğu kaydedildi. İdari ve kesin hesap cetveli oy birliği ile kabul edildi. 
YEMEK TALEBİ KABUL EDİLDİ
Adnan Menderes Üniversitesinin dilekçesi ile meclis gündemine gelen Afrodisias’ta toplanacak olan üniversite senatosuna Karacasu belediyesi tarafından öğle yemeği verilmesi talebi oy birliği ile kabul edildi. Geniş katılımlı bir organizasyon olacağının kendisine söylediğini ifade eden Mustafa Büyükyapıcı, “Türkiye çapından gelenler olacağını söylediler. Öğlen yemeğinin belediyemiz tarafından verilmesini istediler. Yüksekokulumuz ve Afrodisias’ın tanıtımında çok büyük yarar var” dedi.
ZİRAAT ODASININ TALEBİ REDDEDİLDİ
Karacasu Ziraat Odasının 14 Mayıs çiftçiler günü için Ankara Anadolu Meydanında düzenlenecek çiftçiler günü etkinliğine gitmek isteyen çiftçiler için Karacasu Belediyesinden minibüs talep ettiğini kaydeden dilekçesi okunurken konu hakkında meclis üyeleri değerlendirmelerde bulundu. Kendi araçlarının il dışına çıkamadığını ve kiralama yoluna gitme durumunda olduklarını ifade eden Büyükyapıcı bir protokol yaparak bir çözüm bulabileceklerini ifade etti. Meclis Üyesi Yılmaz Gümüş, “Diyelim ki Allah korusun yolda bir kaza oldu. Çiftçilerin oraya gitmesine karşı değilim ama ben sorumluluğa girmek istemem” değerlendirmesinde bulundu. Sevgi Kulcu Öncü de “Ziraat Odasının hiçbir kaynağı yok mu ki böyle bir talepte bulunmuş bu bana biraz garip geliyor. Aydın çevresi olsa anlayışla karşılayacağım” şeklinde konuştu. Değerlendirmelerin ardından etkinliğin il sınırları dışında olması gerekçe gösterilerek oy birliği ile reddedildi.
İMAR PLANI DEĞİŞİKLİK TALEBİ REDDEDİLDİ
Cuma Mahallesi Hacı Arap Caddesi üzerinde bulunan 5 bin 475 metrekarelik yüz ölçümüne sahip taşınmazın kamulaştırılma, takas edilmesi veya imar planında değişiklik yapılması talebi oy birliği ile reddedildi. Konu geçtiğimiz aylarda meclise gelmiş araştırılmak üzere karar süreci ertelenmişti. İmar ve Şehircilik Müdürlüğünün bu konuda yaptığı değerlendirmesinin okunmasının ardından talep oy birliği ile reddedildi.
MUSTAFA MERAL ZABITA MÜDÜRÜ OLDU
Belediye başkanı Mustafa Büyükyapıcı yeni bir görevlendirme hakkında bilgi paylaşımında bulundu. 1992 yılında başladığı zabıta memurluğu görevinde 2000 yılında zabıta amiri olarak devam eden Mustafa Meral Zabıta Müdürü olarak atandı. Büyükyapıcı, Meral'in talebini değerlendirdiklerini bir engel olmaması sonrası Meral’i Zabıta Müdürü olarak atadıklarını ifade etti.  

Kaynak: Ses Gazetesi

Haber Yorumları

    Habere Ait Yorum Bulunmamaktadır.

Yorum Yazın

CAPTCHA security code

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.