19 Ağustos 2017, Cumartesi

Büyük Menderes Platformu Yenipazarlıları buluşturdu

Büyük Menderes Platformu Yenipazarlıları buluşturdu

Büyük bir katılımın ve ilginin olduğu toplantıya Denizli’de yaşayan Yenipazarlılar adına Zafer Uslu’nun konuşmasıyla başlandı. Uslu konuşmasında; Denizli’de yaşayan Yenipazarlılar olarak birlikte ve dayanışma içinde olmanın faydalarından bahsetti. Bu amaçla hemşehrimiz olan Denizli-Pamukkale Kaymakamı olan Hayrettin Balcıoğlu’nun rehberliğinde ve teşvikiyle bir dernek kurma çalışması başlattıklarını, ayrıca yapacak oldukları bu çalışmalarda tecrübelerinden yararlanmak ve bölge için, Yenipazar için neler yaptıklarını birinci ağızdan dinlemek için Büyük Menderes Platformu Başkanı İbrahim Ayvazoğlu’nu davet ettiklerini anlattı.
"HEMŞEHRİLERİMLE OLMAK HEYECAN VERİCİ"
Büyük Menderes Platformu Başkanı İbrahim Ayvazoğlu ise, “Böyle güzide bir hemşehri topluluğu ile birlikte olmaktan duyduğu heyecanı ve mutluluğu ifade ettikten sonra platform olarak neler yaptıklarını, neler yapmayı planladıklarını aktardı. Ayvazoğlu, “Büyük Menderes Nehri Yönetim Planın oluşturulmasına katkı sağlamak ve taşkın yönetimi tedbirleri konusunda AB Projeleri kapsamında Bulgaristan ve Hollanda’da toplantılara katılım sağladık. Yenipazar ve Atça’da konuyla ilgili toplantılara katıldık. Ayrıca Aydın Gıda ve Tarım İhtisas Serbest Bölgesi Projesi (AYSER), in proje ortağıyız ve müteşebbüs heyet içinde yer alıyoruz. Bu projenin hayata geçmesi ile Aydında 10 yıl içerisinde 5 bin kişiye iş olanağı ve 2023 yılına kadar ise 1 milyar dolarlık yatırım hedefleniyor dedi. Ayvazoğlu ayrıca  Yenipazar Orthosia Kent Müzesi’nin tekrar Yenipazar’a kazandırılmasını istiyoruz. Yenipazar Aşağı Dip Gölü’nün turizme kazandırılması yönünde Aydın Büyükşehir Belediyesi ile işbirliği içindeyiz. “Bilinmeyen Karya Yolu” projesi kapsamında Aydın’da tespit ettiğimiz 7 adet tarihi ve kültürel mirasın korunması ve tanıtılması için çalışmalar yaptık" dedi.
"PLATFORMU YAKINDAN TAKİP EDİYORUM"
Pamukkale Kaymakamı Hayrettin Balcıoğlu ise, “Büyük Menderes Platformu’nu yakından takip ediyorum; projelerini ve faaliyetlerini takdir ediyorum. Bölgemize örnek olabilecek çalışmalara imza atıyorlar. Denizli’de yaşayan Yenipazarlıların bir dernek çatısı altında birleşmelerinin önemli olduğunu düşünüyorum.” dedi. Balcıoğlu, konuşmasında Hemşehri derneklerinin neler yapabileceğinin güzel örneklerinden bahsederek; bu konuda her türlü katkı koymaya hazır olduğunu ifade etti.
Toplantı sonunda kurulacak derneğin kurucular kurulunu oluşturmak üzere isimler tespit edildi. Derneğin ise Mayıs ayı içerisinde kurulması hedefleniyor.

Kaynak: Ses Gazetesi

Haber Yorumları

    Habere Ait Yorum Bulunmamaktadır.

Yorum Yazın

CAPTCHA security code

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.